Rumunia

Krainy historyczne Rumunii

Kościół warowny w Biertan

Mocăniță – wąskotorowa leśna kolejka parowa do transportu drewna

Pałac Parlamentu w Bukareszcie

Pałac w Sinai

Oprócz Trójmiasta istnieje jeszcze jeden region, który jest szczególnie bliski memu sercu, a jest nim Rumunia. Dzięki studiom na Politechnice Gdańskiej mieszkałam w Rumunii dwukrotnie. Brałam udział w rocznej wymianie w ramach programu Erasmus. Mieszkałam wtedy w Sibiu – perle Transylwanii. Rumunia skradła moje serce i podczas studiów magisterskich wyjechałam na pół roczny wolontariat w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS). Miałam wtedy możliwość mieszkać w Bukareszcie, Suczawie i ponownie w Sibiu. W czasie wolnym podróżowałam po Rumunii wzdłuż i wszerz i poznawałam jej uroki, kulturę, język oraz mieszkańców.

Poświęciłam Rumunii swoją pracę licencjacką pisząc o stosunkach polsko – rumuńskich, zaś magisterską o Polakach mieszkających w Rumunii.

W kilka lat po studiach zdecydowałam się wrócić do Rumunii i podjęłam pracę w jednej z międzynarodowych firm w Bukareszcie

Obecnie mieszkam w Gdańsku, ale chętnie wracam do Rumunii wraz z turystami z Polski, zarówno jako pilot i przewodnik, aby podzielić się moją miłością do tego kraju. 

Transylwania

tajemnice i legendy

Wołoszczyzna i Bukareszt

serce Rumunii

Kompleksowa organizacja wycieczek

Proponuję swoje usługi zarówno jako pilotka i przewodniczka na terenie Rumunii. Posługuję się językiem rumuńskim. W czasie wycieczki staram się zapoznać uczestników wycieczki z rumuńskim filmem i muzyką, a także nauczyć podstawowych rumuńskich zwrotów, aby podróż była przyjemniejsza. Przekażę Wam także sekrety rumuńskiej kuchni, abyście w trakcie pobytu mogli spróbować prawdziwie rumuńskich specjałów. Przedstawię jego bardzo ciekawą historię, która dość często splata się również z historią Polski.

Oprowadzam po najciekawszych miejscach odwiedzanych miast, również tych mniej odkrytych.

W trakcie wyjazdu dopasowuję  program zwiedzania do oczekiwań i nastawienia grupy, tak aby moi słuchacze mogli w pełni cieszyć się swoim pobytem w Rumunii.

Rumunia jest krajem wyjątkowo różnorodnym. Najlepiej to zaobserwować zwiedzając różne jej regiony, aby mieć porównanie.

Zaciekawiła cię moja prezentacja? Chcesz więcej?

Napisz do mnie!

2 + 9 =

Share This