Rowery – wycieczki i wypożyczalnia

Rowerem po Trójmieście

Zapraszamy Was do zwiedzania Trójmiasta także z perspektywy 2 kółek. Na rowerze zobaczysz zabytkowe śródmieście, przemysłową stocznię i nadmorską promenadę, z której roztacza się widok na plażę i las. 

Nasze Rowery to wygodne rowery miejskie firmy Electra i Giant, wyposażone w przerzutki, lampki i błotniki. Wyróżniają się ciekawym wzornictwem i kolorystyką.

Trójmiasto w 1 dzień

Zabytkowy Gdańsk, stocznia, nadmorska promenada, 3 mola

Wyspa Sobieszewska i Ujście Wisły

ZIELONE płuca Gdańska

Trójmiasto w 1 dzień

ZABYTKOWY GDAŃSK, Stocznia, NADMORSKA PROMENADA, 3 MOLA

W trakcie wycieczki zobaczycie najpiękniejsze miejsca w Trójmieście. Wycieczkę rozpoczynamy w sercu gdańskiego śródmieścia, w historycznym porcie nad Motławą. Oglądając nowoczesną Wyspę Spichrzów poprzeplataną zabytkowymi  spichlerzami udamy się w stronę dawnej Stoczni Gdańskiej, będącej symbolem Solidarności, pokojowego ruchu walczącego o wolność i demokrację, a współcześnie miejscem, gdzie bije kulturalno – rozrywkowe serce Gdańska. Wisienką na torcie będzie przejazd nadmorską promenadą łączącą nadmorską dzielnicę Gdańska – Brzeźno z gdyńskim Orłowem. Po drodze miniemy trzy mola, w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.  W Gdyni będziemy podziwiać modernistyczną architekturę.  

Wyspa Sobieszewska i Ujście Wisły

Zielone płuca Gdańska

To wyjątkowy obszar Gdańska, gdzie króluje przyroda. Wyspa Sobieszewska otoczona jest wodami Zatoki Gdańskiej, Wisły Śmiałej, Martwej Wisły i Przekopu Wisły. Ze śródmieścia prowadzi na wyspę wygodna ścieżka rowerowa. Na samą wyspę wjeżdża się atrakcyjnym, nowym (2018 r.) zwodzonym mostem. W sezonie letnim można przypłynąć promem białej floty zabierając ze sobą rower. 

Pośrodku wyspy stoi Zbiornik Wodny Kazimierz, z którego tarasu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na las, morze i rzeki.

Znajdują się tu dwa rezerwaty przyrody – Mewia Łacha i Ptasi Raj, które są domem dla wielu gatunków ptaków, a także fok.